• Vue.JS Vue.JS
 • SpringBoot SpringBoot
 • DigitalOcean DigitalOcean

Już od dłuższego czasu w Polsce realizowana jest szeroko zakrojona informatyzacja Ochrony Zdrowia. Rozwój e-Zdrowia to przede wszystkim wprowadzanie kolejno elektronicznych zwolnień lekarskich, elektronicznej recepty, skierowania a docelowo cyfryzacja całej dokumentacji medycznej.

Wykorzystanie technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych pozwala na znaczące usprawnienie procesów leczenia. Jednak oprogramowanie wykorzystywane w większości ośrodków medycznych, często wytworzone jeszcze w architekturze tkz. "grubego klienta", nie pozwala na wykorzystanie zalet współczesnych technologii, na przykład nie wspomaga działań prowadzonych poza placówkami m. in. podczas wizyt domowych czy pracy w przydomowych gabinetach lekarskich. Dlatego, posiadając wcześniejsze doświadczenie w obszarze informatyzacji Ochrony Zdrowia, zdecydowaliśmy się stworzyć internetową platformę do wystawiania zwolnień lekarskich, dostępną dla lekarzy także na ich laptopach, tabletach i smartfonach.

Aby usprawnić proces wystawiania zwolnień lekarskich zaprojektowaliśmy intuicyjny interfejs użytkownika, dostosowujący się do parametrów urządzenia, na którym uruchamiana jest aplikacja. Ograniczyliśmy do minimum liczbę interakcji użytkownika z system, niezbędnych do wystawienia zwolnienia oraz zastosowaliśmy szereg usprawnień takich jak inteligentne podpowiadanie wcześniej wprowadzonych informacji czy zaawansowane mechanizmy kontroli poprawności wprowadzonych danych.

Aby zapewnić wymagany poziom bezpieczeństwa, w procesach uwierzytelnienia użytkowników systemu oraz eletronicznego podpisywania zwolnień lekarskich, wykorzystujemy indywidualne certyfikaty lekarzy wydawane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i aby dodatkowo zwiększyć zaufanie do systemu, integrujemy się z usługami przechowywania danych w chmurze: DropBox, Google Drive lub OneDrive, gdzie lekarze mogą przechowywać swoje certyfikaty na prywatnych kontach, udostępniając je dla naszego rozwiązania tylko na czas realizacji operacji wymagąjących ich użycia.

Dzięki naszej plaformie, lekarze, zupełnie za darmo, wyposażeni jedynie w smartfony mogą bezpiecznie, wygodnie i skutecznie wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie. Dla osób, które często wystawiają zwolnienia lub korzystają z systemu w sposób ciągły oferujemy płatną wersję premium, której zakup jest w pełni zautomatyzowany z wykorzystaniem płatności internetowych.

Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w usprawnieniu Ochrony Zdrowia, a stale rosnąca liczba zadowolonych użytkowników naszego systemu dostarcza nam motywującej do dalszego rozwoju satysfakcji.

Poniżej przedstawiamy listę praktyk i technologii wykorzystanych do budowy platformy ezlapka.pl:

 • responsywność interfejsu użytkownika,
 • wysoka dostępność,
 • konteneryzacja,
 • relacyjna baza danych (PostgreSQL),
 • Java + Spring,
 • vue.js,
 • integracja z API udostępnianym przez ZUS,
 • integracja z BropBox, Google Drive, OneDrive,
 • integracja z Przelewy24.